Portmonetki internetowe – teraz także w walutach

Tak zwane portmonetki internetowe to wyjątkowo ciekawe i użyteczne narzędzie, dzięki któremu można wygodnie płacić w Internecie za niemal dowolne produkty i usługi. Warto się im przyjrzeć bliżej.

Czym jest i jak działa portmonetka Internetowa?

Zobrazujmy to na działaniu klasycznej portmonetki: wychodzimy z domu, ale przed wyjściem wrzucamy do małej torebeczki z zapięciem trochę pieniędzy, by potem, kiedy będziemy w mieście, móc szybko z niej wyjąć pieniądze i zapłacić za towary czy usługi. Z portmonetkami internetowymi jest dokładnie tak samo, ponieważ przed wybraniem się do Internetu sięgamy do kieszeni i przekładamy z niej do internetowej portmonetki trochę pieniędzy tak, by mieć je wygodnie przy sobie w czasie surfowania po sieci.

W obu przypadkach wszystkie nasze pieniądze pozostają schowane i nie ma ryzyka, że jeśli ktoś nas będzie śledził, napadnie nas czy okradnie, nasze pieniądze znikną. Co więcej, portmonetki są bardzo dobrze zabezpieczone, dzięki czemu są naprawdę dobrym sposobem na przechowywanie pieniędzy. W rzeczywistości internetowej bezpieczeństwo to w dużej mierze anonimowość i portmonetka w sieci takie zadanie też realizuje.

Pod względem czysto praktycznym internetowa portmonetka to konto w sieci, na które można wpłacić pieniądze i potem wydać dyspozycję, by ze zgromadzonej tam sumy dokonać odpowiedniej płatności.

Portmonetki walutowe

Portmonetki internetowe są u nas popularne od wielu lat, chociaż nie są jeszcze powszechne. Furorę zaczynają u nas robić dopiero dzięki kantorom online, które aż tak w innych krajach nie są popularne. Internetowy kantor wymiany walut, taki jak pluskantor.pl, daje nam dostęp do giełdy walutowej, dzięki czemu możemy przy minimalnej prowizji wymieniać pieniądze. Sensem istnienia serwisu jest wymiana walut w oparciu o kurs walut online, ale jego rola portmonetki jest wyjątkowo wygodna z kilku powodów.

Przede wszystkim, kantor online pozwala nam niemal bezkosztowe wymienianie pieniędzy na inne waluty i następnie przelewanie pieniędzy na inne konta, na których można już wykonywać normalne operacje. Po drugie, transfery w różnych walutach z użyciem portmonetki są dużo tańsze. Do tego dochodzi jeszcze chociażby fakt, że wymieniane pieniądze można spokojnie w portmonetce przechowywać i prowadzić wielokrotną wymianę na różne waluty bez konieczności dokonywania jakichkolwiek przelewów. Oszczędza to czas i eliminuje koszy prowizji.