Podstawy mowy ciała

Portal randkowy to miejsce, w którym fizyczność ma mniejsze znaczenie. Bez publikacji zdjęcia w serwisie randkowym nie wiele zdziałamy, ale randka online na pewno nie jest miejscem, gdzie porozumiewanie się przez mowę ciała miałoby jakieś istotne znaczenie.

Spotkania w realu to już zupełnie inna bajka, więc trzeba się przygotować na wysyłanie bardzo silnych sygnałów. Od czego warto zacząć?

Postawa otwarta i postawa zamknięta

Absolutnym przedszkolem mowy ciała jest zdolność do przyjmowania odpowiedniej postawy, czyli postawy otwartej. Jest to postawa, która komunikuje drugiej osobie, że jesteśmy nią zainteresowani i spotkanie z nią jest dla nas przyjemne.

Przeciwieństwem takiej postawy jest postawa zamknięta, która emanuje znużeniem, zdenerwowaniem i odrzuceniem. Niestety, w stresujących okolicznościach randki, bardzo często przyjmuje się odruchowo postawę zamkniętą, której przejawami jest skulenie się, krzyżowanie rąk i nóg, uciekanie wzrokiem i ustawianie się bokiem do towarzystwa.

W postawie otwartej jesteśmy wyprostowani, wyluzowani i skupiamy się na drugiej osobie. Postawa zamknięta jest defensywna i komunikuje, że nie czujemy się dobrze w czasie spotkania i chcemy je zakończyć. Partner czy partnerka świadomie lub podświadomie zareagują na ten apel.

Dodaj komentarz