Eksperyment społeczny na portalach randkowych w czasach pandemii

Każda nietypowa sytuacja, jaka przetacza się przez świat, stwarza dla nas unikalne warunki do obserwowania zachowań ludzki i dowiadywania się o nich czegoś więcej. Jednym z ciekawszych odkryć ostatnich tygodni jest to, że portale randkowe są bardzo oblegane, chociaż zalecenia z zakresu dystansu społecznego kazały raczej spodziewać się ograniczenia tego typu zachowań. Dlaczego tak się dzieje?

Dominuje potrzeba bliskości

Z jednej strony, pandemia dzieli ludzi w sposób bardzo dosłowny – nie można się do siebie zbliżać bez potrzeby. Z drugiej strony, wszelkie okresy niepewności i kryzysu zawsze zbliżały do siebie ludzi.

Tutaj pozornie mamy do czynienia z nie dającą powstrzymać się siłą, która napotyka na swojej drodze przeszkody. W rzeczywistości portale randkowe to coś więcej, niż tylko sposób na umawianie się na spotkania w pubie. Możliwe jest na nich realne poznawanie ciekawych osób, umawianie się z nimi na randki internetowe i pogłębianie znajomości.

Właśnie taka internetowa bliskość, możliwość zwierzenia się komuś i wypłakania, podzielenia wrażeniami z trudnych dni, to ogromna siła i wartość, jaką oferują portale randkowe. Takiej znajomości nie gwarantują, że przekształcą się w związek, ale dają na to duże szanse.

Dodaj komentarz